I går var jag ute och testade om höften håller för löpning. Har haft ett ofrivilligt uppehåll i fjällmaraträningen pga ond höft. Nu, efter en dryg månads vila och ett större antal Voltaren så verkar det dom den tänker samarbeta igen. Jag håller tummarna för det.
I morse blev det en lite småhetsig fikarunda med Happy-gänget. Utgångsläget var en lugn stigvisning med kaffestopp men i vanlig ordning blev det uppdraget tempo och Strava-hets. Fina stigar bjöds det dock, det finns en guldgruva med härlig cykling därute som man inte sett. 18 stycken blev vi, kul med så många!

Helgen avslutades med en löprunda på ÖSK’s terrängbana. 4km med skittrötta ben men återigen inga konstigheter från höften. Hoppet lever!

Vilken dag! Snacka om att maxa en söndag 🙂
Det blev en del gjort! 🙂